Familja Uilliams në Rocky Ridge në Utah, SHBA, është shumë ndryshe nga të tjerat.

Familja ka vetëm një baba, por pesë gra dhe 24 fëmijë të cilët jetojnë të ndarë në dy shtëpi.

Bredi Uilliams, 49-vjeçar, është martuar me pesë gratë e tij, Polia, Robin, Rozmaria, Nonia dhe Ronda.

Ju pëlqen!

“Nuk është dhe aq e ndërlikuar”, tha ai për ABC News. “Ne duhemi. Kemi thjesht një jetë normale shumëzim për pesë”.

Familja thotë se fëmijëve u kanë mësuar që s’kanë pse të ushtrojnë poligaminë. Kjo bën që qëndrimi i tyre ndaj poligamisë të jetë me një tjetër qasje, më moderne. Në këtë familje pihet ndonjëherë alkool, dhe janë me mendje të hapur./tch /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.