Përtej aspektit estetik, është e qartë që gjykojmë një person, në këtë rast një burrë bazuar në shkallën e besueshmërisë që zbulon: ka nga ata që vendosmërisht janë “të qartë” që nga fillimi, dhe pastaj ka nga ata që duan të mashtrojnë, ata që shfaqen si të besueshëm dhe pastaj të provojnë se janë të sinqertë. Zodiaku mund të na ndihmojë në këtë drejtim, duke përcaktuar saktësisht se cilët meshkuj janë më pak të besueshëm.

Bricjapi

Në përgjithësi njerëz shumë të besueshëm në fushën e miqësisë dhe jetës private, situata mund të ndryshojë rrënjësisht kur merret me një temë konkrete dhe racionale si paratë, biznesi dhe investime të ndryshme, dhe në përgjithësi i kushtojnë shumë vëmendje këtij aspekti të jetës së tyre, deri në pikën për ta konsideruar atë përparësi absolute.

Ju pëlqen!

Binjakët

Ata gjithashtu tentojnë të fshehin natyrën e tyre të vërtetë, të përbërë nga oportunizmi, akte manipuluese dhe përgjithësisht, një qëndrim strategjik dhe makiavelian i rafinuar me vendosmëri, të gjitha prapa një buzëqeshjeje, një shakaje dhe një qëndrimi dukshëm të besueshëm dhe gazmor. Ata që e njohin mirë një Binjak e dinë që nuk është e përshtatshme ta ulësh vigjilencën.

Virgjëresha

Vlen për të dy gjinitë, por veçanërisht për atë mashkullore, ata që kanë lindur nën Virgjëreshën mund të paraqesin një pengesë të vërtetë nëse prisni një person të sinqertë dhe transparent, pasi ata kanë një tendencë të ndryshojnë anët, idetë dhe projektet për të dalë nga telashet dhe situatat e papërshtatshme, në kundërshtim me marrëveshjet e mëparshme. E njëjta gjë vlen për jetën private: një Virgjëreshë do të përfitojë nga çdo dobësi e dukshme për të marrë më të mirën nga partnerët.

Peshorja

Ata që kanë lindur nën Peshoren duken qartë më inkoherentë dhe manipulues sesa homologia femër, e cila është e ekuilibruar: këta burra janë mjaft gënjeshtarë të rafinuar, ata janë të bindur se me një kthesë të përshtatshme të frazës dhe manipulimit të realitetit të gjërave, ata gjithmonë arrijnë të kalojnë pa pasoja.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!