Të gjithë e dimë se është e pamundur të ndalësh procesin e plakjes dhe të qëndrosh i ri përgjithmonë. Por zakonet e mira dhe ushqimi i duhur mund t’ju ndihmojnë të dukeni më të shëndetshëm dhe, rrjedhimisht, më të rinj.

Ja cilat janë ato:

Supa pulës
Rrushi i kuq
Limoni
Xhenxhefil
Shega
Fasulet
Patatja ëmbël
Spinaqi
Gjalpi kikirikut
Tërshëra
Selino
Lëng qershie
Molla
Domate
Sallata jeshile
Qepa
Fasulet e zeza
Arrat
Brokoli
Çaji jeshil
Boronicat
Qumështi me kakao
Djathi kaçkavall
Farat e lirit
Elbi
Shafrani i Indisë

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!