Magjia e Botërorit të futbollit vazhdon, ndërsa qindra miliona persona në botë shijojnë magjinë e ndeshjeve. Po cilët janë futbollistët më të paguar këtë botëror?

Shihni listën më poshtë:

Kylian Mbappé, 23 vjeç, Francë: 128 milionë dollarë (110 mln në fushë, 18 mln jashtë fushe)
Lionel Messi, 35 vjeç, Argjentinë: 120 milionë dollarë (65 mln në fushë, 55 mln jashtë fushe)
Cristiano Ronaldo, 37 vjeç, Portugali: 100 milionë dollarë (40 mln në fushë, 60 mln jashtë fushe)
Neymar Jr., 30 vjeç, Brazil: 87 milionë dollarë (55 mln në fushë, 32 mln jashtë fushe)
Robert Lewandowski, 35 vjeç, Poloni: 35 milionë dollarë (27 mln në fushë, 8 mln jashtë fushe).

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!