Bordi i Radio Televizionit të Kosovës, nga e mërkura, ka mbetur në dorën e Listës Serbe. Pas përfundimit të mandatit të kryetares aktuale, Afërdita Maliqit, vendin e saj e ka zënë nënkryetarja Marijana Adamović-Šimić, e cila mbështetet nga Lista Serbe. Arsye për këtë ka qenë dështimi i Bordit që të zgjedhë kryetarin e ri, në mungesë të anëtarëve.

Lexo po ashtu:  Edith Durham, e dërguara e Zotit mes shqiptarëve/ "Më në fund, thashë, këtu shpëtova nga fanatikët dhe zotndjekësit."
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!