Robin Krasniqi është rikthyer në ring dhe te fitorja në boks.

Boksieri shqiptar nga Kosova është përballur me rusin me pasaportë belge Timur Nikarkhoev.

Në këtë meç spektakolar u zhvilluar pesë raunde, pasi kundërshtari i Krasniqit u dorëzua dhe nuk ishte në gjendje për ta vazhduar luftën.

Ju pëlqen!

Ka qenë një duel shumë i mirë ku Krasniqi tregoi forcën e tij duke i dhënë disa goditje të fuqishme kundërshtarit të tij.

Ky meç nuk ishte për ndonjë titull, por fitorja i ndihmon boksierit kosovar që të kthehet në të ardhmen në luftërat për titujt e botës.

Me këtë fitore, Krasniqi e qon në 52 numrin e fitoreve, teksa ka edhe shtatë humbje.

Lexo po ashtu:  Holyfield stërvitet për ndeshjen e tretë me Tyson: “Po flasim”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!