Boksieri i njohur shqiptar, Luan Krasniqi, i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Albin Kurti i cili u kritikua pasi votoi në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri.

Në fotografitë të cilat Kurti i ka postuar në Facebook gjatë procesit të votimit, Krasniqi ka shkruar se ai është shqiptar i vërtetë.

“Albin, ti ishte dhe mbetet një shqiptar i vërtetë, të lumtë”, ka shkruar ai.

Ju pëlqen!

Kurti ka marrë kritika nga figura jashtë dhe brenda vendit për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri.

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, e ka quajtur të papranueshëm një veprim të tillë.

Ndërkaq ish-emisari i SHBA-së për dialog Richard Grenell ka thënë se ndërkombëtar duhet t’i shohin me dyshime motivet e Kurtit.

Lexo po ashtu:  Zidane: Një herë na flasin për oraret, ditën tjetër për gjyqtarët
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!