Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi ka komentuar rezultatet e publikuara nga “Exit-poll-et”.

Ai ka thënë se rezultati qëndron nëpër kutitë e votimeve dhe aspak në këto publikime.

“Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, ka shkruar ai në Facebook.

Ju pëlqen!

Vetëvendosje kandidoi me tre kandidatë në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri që u zhvilluan gjatë ditës së sotme.

Lexo po ashtu:  Kjo është piktura e larguar për hatër të Serbisë së Ivo Andriqit, Qubrilloviq, Dobrica Qosiqit, Aleksandër Rankoviqit, Millosheviqit e Aleksandër Vuçiqit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!