Kështu ka shkruar gazetari i mirënjohur shqiptar nga Kosova, Fahri Musliu.

Ja postimi i tij në facebook :

“Solidariteti njerëzor!
Gjatë ditës (27.11) miku imi nga Beogradi, Boban Jovanoviq, i trishtuar nga termeti, tha se me makinë është nisur për në Tiranë, ku ka shumë miq, për të qenë pranë tyre në këto çaste tragjike; të solidarizohet, të ndaj dhimbjen e pikëllimin me ta dhe tu ndihmojë aq sa mundët.
Bobanit iu falënderova nga zemra për këtë gjest human dhe i urova rrugë të mbarë.”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!