Rritja vjen pak orë pasi PayPal bëri të ditur se do të mbështesë shitblerjen e kriptomonedhave si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Bitcoin Cash.

Çmimi i Bitocoin u rrit me 8% ditën e Enjte me 13 mijë dollarë në pikën më të lartë që prej muajit Korrik.

Rritja vjen pak orë pasi PayPal bëri të ditur se do të mbështesë shitblerjen e kriptomonedhave si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Bitcoin Cash.

Ju pëlqen!

Me rritjen e fundit, kriptomonedha më e madhe në botë tashmë ka eklipsuar arin dhe argjendin për tu bërë “komoditeti” me performancën më të mirë të vitit të kaluar.

Krahasuar me Tetorin e vitit të kaluar, Bitcoin është rritur me 55% në vlerë ndërsa argjendi dhe ari për të njëjtën periudhë 40% dhe 27% respektivisht.

Edhe pse kapërcimi i kufirit prej 13 mijë dollarë mund të konsiderohet i rëndësishëm për të ardhmen afatshkurtër deri afatmesëm të kriptomonedhës, nuk është rritja më e madhe e vitit.

Lexo po ashtu:  Edhe pse e ka të ndaluar, Huawei P40 Pro përmban teknologji Amerikane
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!