Rritja vjen pak orë pasi PayPal bëri të ditur se do të mbështesë shitblerjen e kriptomonedhave si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Bitcoin Cash.

Çmimi i Bitocoin u rrit me 8% ditën e Enjte me 13 mijë dollarë në pikën më të lartë që prej muajit Korrik.

Rritja vjen pak orë pasi PayPal bëri të ditur se do të mbështesë shitblerjen e kriptomonedhave si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Bitcoin Cash.

Ju pëlqen!

Me rritjen e fundit, kriptomonedha më e madhe në botë tashmë ka eklipsuar arin dhe argjendin për tu bërë “komoditeti” me performancën më të mirë të vitit të kaluar.

Krahasuar me Tetorin e vitit të kaluar, Bitcoin është rritur me 55% në vlerë ndërsa argjendi dhe ari për të njëjtën periudhë 40% dhe 27% respektivisht.

Edhe pse kapërcimi i kufirit prej 13 mijë dollarë mund të konsiderohet i rëndësishëm për të ardhmen afatshkurtër deri afatmesëm të kriptomonedhës, nuk është rritja më e madhe e vitit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!