Kancelari gjerman Olaf Scholz bëri thirrje për një armëpushim në Ukrainë gjatë një bisede telefonike me presidentin rus Vladimir Putin të premten, tha një zëdhënës i qeverisë gjermane.

Në bisedën e tyre gati një orëshe, Scholz theksoi gjithashtu se situata humanitare duhet të përmirësohet dhe duhet të bëhet përparim në gjetjen e një zgjidhjeje diplomatike sa më shpejt të jetë e mundur, tha zëdhënësi.

E . S / SCAN

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.