Benfica është duke insestuar për Milot Rashicën, por Werder Bremen s’dëshiron të dëgjojë “Rashica nuk është në shitje”.

Duke parë formën që Milot Rashica po tregon në Bundesliga, vështirë se Werder Bremen do të arrijë edhe gjatë ta mbajë në skuadër.

Sipas të përditshmes gjermane BILD, tashmë ka ardhur oferta e parë zyrtare në zyrat e klubit gjerman për 22-vjeçarin shqiptarin nga Kosova.

Ju pëlqen!

Është Benfica skuadra që ka bërë ofertë 18 milionë euro për talentin e Dardanëve, që shënoi për Kosovën ditë më parë në barazimin 1-1 me Malin e Zi dhe në fitoren 3-2 ndaj Bullgarisë.

Megjithatë, Werder Bremen ka refuzuar ofertën e Benficas, pasi nuk duan të heqin dorë nga 22-vjeçari, vlera e të cilit do të vazhdojë t’i rrietet me paraqitjet pozitive në Bundesliga.

Rashica, i cili e ka mbyllur sezonin në Gjermani me 12 gola e 6 asiste në 30 ndeshje, ka kontratë me Weder Bremen deri më 2022. /www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Lexo po ashtu:  Nainggolan: Kurrë nuk dua të jem me më të fortët
Image
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!