Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka bërë publik bilancin e fundit nga dita e pestë e luftës nga agresori rus.

Ministria ukrainase njofton se deri më tani ka vrarë 5300 ushtarë rusë, raporton “BBC”.

Sipas zyrtarëve ukrainas, 191 tanke, 29 avionë dhe 816 transportues të blinduar të personelit ushtarak janë shkatërruar nga forcat ukrainase.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.