Kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka rezultuar përsëri negativ në testin për koronavirus. Siç raporton Reuters, Bideni është testuar gjatë së shtunës për të marrë pjesë e fushatën e tij zgjedhore.

Kundërkandidati i tij, Donald Trump, kishte rezultuar pozitiv me koronavirus muajin e kaluar, ndërsa më pas kishte deklaruar se është shëruar. Biden dhe Trump së fundmi kanë mbajtur debatin e radhës për prezentimin e planit të tyre rreth udhëheqjes së SHBA-së, Një pjesë e madhe e anketave thonë se Biden ishte fitues i debatit.

Lexo po ashtu:  Kurti tregon arsyen e mbledhjes së Qeverisë pak para seancës së Kuvendit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!