Joe Biden ka thelluar epërsinë me vota kundër Donald Trump.

Derisa votat po numërohen, Biden është duke kryesuar me 84 vota elektorale para kandidatit republikan, presidentit të tanishëm.

Biden ka 192 vota elektorale tani, derisa Trump numëron 108 sish.

Ju pëlqen!

Me votë popullore, Trump është përpara. Ai ka tash 44 milionë e 382 mijë e 373 vota, kurse Biden ka 40 milionë e 819 mijë e 916.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!