Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka dhënë një tjetër lajm të madh për Ukrainën.

Përmes një postimi në Facebook, Biden ka bërë të ditur se ka siguruar financimin historik prej 13.6 miliardë dollarësh për shtetin e Ukrainës, që po lufton kundër Rusisë së despotit Putin.

Kujtojmë se ditën e hënë Biden u zotua se do t’u dalë në ndihmë Ukrainës në çdo mënyrë të mundshme derisa shtete të shumta po ashtu e kanë ndihmuar Ukrainën duke e furnizuar me armë që nga fillimi i luftës.

Lexo po ashtu:  Vdes dëshmitari i masakrës së Rrezallës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!