Ne besojmë se jemi në rrugën e duhur drejt fitores së këtyre zgjedhjeve, deklaroi kandidati demokrat për president, Joe Biden, sipas gazetës amerikane ”The New York Times”.

”Jam optimist në lidhje me rezultatin, pasi të llogariten të gjitha votat”, theksoi ai në një fjalim të shkurtër. Presidenti Trump ka fituar në disa shtete kryesore, përfshirë Floridan, Ohion dhe Iowan, ndërkohë që Biden po mbizotëron në shtetet kryesore të veriut. Pritet që rezultatet të dalin pas disa ditësh.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!