Gjatë një vizite në Varshavë të Polonisë, Joe Biden tha se ‘besoj se presidenti rus Vladimir Putin është një “kasap”‘, raporton Reuters, përcjell MekuliPress.com

Biden gjindet në Evropë për të takuar NATO-n dhe aleatët e tjerë në lidhje me luftën në Ukrainë.

Për më tepër, presidenti amerikan thotë se ai “nuk është i sigurt” nëse forcat ruse kanë ndryshuar realisht strategji.

Lexo po ashtu:  Çfarë janë pangolinët? Specia e rrallë në botë që pretendohet të ketë përhapur koronavirusin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!