Radio Televizioni i  Serbisë realizon një “film dokumentar”, parë nga perspektiva e politikave zyrtare serbe, për Betejën e Kosharës, për tmerrin që përjetuan ushtria jugosllave nga Ushtria Çlirimtar e Kosovës.

Edhe pse filmi është realizur në frymen e propagandes serbe, në “dokumentar” pasqyrohem humbjet e mëdha të ushtrisë jugosllave të shkakëtuara nga UÇK-ja.

Për më shumë shikojeni “dokumentarin” propagandistik të Beogradit postmillosheviq:

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]