Akoma pa u mbledhur qytetarët e protestës së sotme, që në ora 08.30, Berisha dhe Meta kanë paralajmëruar se mund të ketë mosbindje civile sot.

Po çfarë nënkupton “mosbindja civile”? Përplasje me policinë, paralizë të rrugëve, qëndrim në bulevard dhe bllokim të kryeministrisë nga të gjitha anët e saj që të mos lejohet Edi Rama të hyjë në zyrë.

Ndërkohë drejtuesit e opozitës thanë se vetëm nëse jep dorëheqjen si kryeministër atëhere protesta normalizohet.

Lexo po ashtu:  EFEKTI I QEVERISË KURTI/ Supremja prish dënimin e Adem Grabovcit dhe 2 të tjerëve, rasti “Pronto” kthehet në rigjykim
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!