Gjernerali ushtarak Hisen Berisha, pretendon se vendi ka qenë cak i një rreziku nga forcat serbe në vitin e kaluar.

Por angazhimi i trupave të KFOR-it sipas Bërishes, ka bërë që shefi i shtabit të Ushtrisë Serbe Lubisha Dikoviq, të zmbrapset nga pika kufitare me Kosovën.

“Në Korrikun e vitit të kaluar vërtet ka pasur një kërcënim serioz ndaj Kosovës, por përgjigja e KFOR-it ka qenë që veç me u drejtu nga Kosova e bëjmë rrafsh Beogradin”, ka thënë Berisha.

Lexo po ashtu:  Sekuestrohet villa e Enver Hoxhajt në Brevovicë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!