Për të kuptuar paradoksin e një pushteti të kalbur shërben si provë irracionaliteti në tregimin e forcës së pushtetit.

Mjafton të shohim diferencën e arrestimit të aktorit të mirënjohur Neritan Liçaj, mbrojtës i kauzës së teatrit, me dorëzimin e Jaeld Çelës, ish-drejtues policie i dënuar për shpërdorim detyre në një çështje trafiku droge, për të kuptuar se po jetojmë në një kohë paradoksesh.

Liçaj shoqërohet me duart mbrapa dhe lot në sy, Çela pati lluksin e vetëdorëzimit pas vitesh arrati.

Ju pëlqen!

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!