Ben Affleck e quajti divorcin e tij nga Jennifer Garner si ‘pendimi më i madh’ në një intervistë të re të sinqertë, e cila eksploroi luftën e tij me alkoolizmin, dhe ndikimin shkatërrues që varësia e tij pati në martesën dhe karrierën e tij.

Në një intervistë për New York Times, e cila u botua të martën, aktori 47-vjeçar u hap për dhimbjen që ndjeu pas ndarjes me Garner, 47 vjeçe, në qershor të vitit 2015.

“Pendimi më i madh i jetës sime është ky divorc”, i tha ai gazetës. “Turpi është me të vërtetë toksik. Nuk ka asnjë nënprodukt pozitiv të turpit. Është thjesht të qenit në një ndjenjë toksike, të urryer të vetëvlerësimit të ulët dhe vetëpërmbajtjes”, thotë Affleck, shkruan DailyMail.

Ju pëlqen!

Ai foli për këtë betejë ndërsa xhiroi filmin e tij të ri “The Way Back”, në të cilin ai luan Jack Cunningham, një trajner basketbolli i shkollave të mesme që lufton me alkoolizmin.

Babai i tre fëmijëve: vajzës Violet, 14 vjeçe, dhe Seraphina, 11 vjeçe dhe djalit Samuel, shtatë vjeç – tha që ‘pinte relativisht për një kohë të gjatë’ alkool.

“Ajo që ndodhi ishte që fillova të pija gjithnjë e më shumë kur martesa ime po shkëputej”, i tha ai gazetës. “Kjo ishte në vitet 2015 dhe 2016. Pirja ime, natyrisht, krijoi më shumë probleme martesore”, rrëfeu aktori.

Ylli i cili ndoqi një strukturë rehabilitimi për varësinë e alkoolit në gusht të vitit 2018, tha: “Unë jam duke luftuar për veten time dhe familjen time”, në një postim në rrjetet sociale dy muaj më vonë në lidhje me përpjekjet e tij për të qëndruar i matur.

Ai ka qenë këmbëngulës në përpjekjet e tij për të luftuar varësinë e alkoolit me pengesa të shumta në rehabilitim gjatë 20 viteve të fundit. Ai kaloi 30 ditë në rehabilitim në Malibu në korrik të vitit 2001.

Duke folur për Hollywood Reporter në vitin 2012 në lidhje me ndikimin e tij, ai tha: “Unë shkova në rehabilitim kur isha 29 vjeç dhe përpiqesha të marr ndonjë ide se kush doja të isha”.

Pas dasmës së tij të vitit 2004 në Garner, nuk pati asnjë raport të theksuar rehabilitimi për Affleck deri në mars të 2017, kur ai tha se po i nënshtrohej 40 ditëve në rehabilitim në përpjekje për të qenë babai më i mirë që mund të ishte për fëmijët e tij.

“Unë dua që fëmijët e mi ta dinë se nuk ka turp në marrjen e ndihmës kur të keni nevojë për të, dhe të jetë një burim fuqie për këdo që gjendet atje, i cili ka nevojë për ndihmë, por ka frikë të ndërmarrë hapin e parë”, tha ai në një postim në Facebook në atë kohë.

“Unë jam me fat që kam dashurinë për familjen dhe miqtë e mi, duke përfshirë bashkëshorten tim, Jannifer, e cila më ka mbështetur dhe është kujdesur për fëmijët tanë ndërsa unë kam bërë punën që kam caktuar të bëj. Kjo ishte e para nga shumë hapa që janë ndërmarrë drejt një rikuperimi pozitiv”, ishte shprehur aktori në atë kohë.

Ai do të hynte përsëri në rehabilitim vitin e ardhshëm, në gusht të vitit 2018.

Në një intervistë për Vanity Fair në vitin 2016, Jennifer Garner tha për bashkimin e saj me Affleck: “Ishte një martesë e vërtetë. Nuk ishte për kamerat. Dhe ishte një përparësi e madhe për mua të qëndroja me të. Dhe kjo nuk funksionoi”.

Duke folur për CBS në vitin 2018, ajo tha se pjesa më e vështirë e ndarjes nuk ishte vëmendja që mori, por vetë përvoja e vështirë.

“Të gjithë thonë: ‘Oh, ju duhet ta kaloni këtë në publik – publiku nuk është aq i vështirë’”, tha ajo.

Diku tjetër në intervistën e tij në New York Times, Affleck tha se çështjet e pirjes luanin një pjesë në njoftimin e tij se ai do të ndalonte së luajturi rolin e Batman në fillim të vitit të kaluar.

Ai i tha gazetës se ai mban një mendim pozitiv për të ecur përpara në mes të uljeve dhe ngritjeve të jetës.

“Nuk është veçanërisht e shëndetshme për mua që të shqetësohem për dështimet, dhe duhet të ngritëm prapë”, tha ai.

“Unë sigurisht që kam bërë gabime. Unë me siguri kam bërë gjëra për të cilat jam penduar. Por duhet të marrësh veten, të mësosh prej saj, të mësosh më shumë, të përpiqesh të ecësh përpara”, tha ai.

Vitet e fundit, ylli i filmave si “Argo”, “Justice League” dhe “Armageddon” ka qenë në lidhje me Lindsay Shookus, një regjisore 39-vjeçare.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!