Luka Modric pritet të jetë një nga largimet e mëdha tek Reali gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Mesfushori madrilen raportohet se ka nisur bisedimet për një transferim të mundshëm te DC United. Klubi MLS, mezi pret të sjellë një yll tjetër evropian në skuadër, për të mbuluar boshllëkun e lënë nga largimi i Wayne Rooney.

Modric ka grumbulluar 18 paraqitje në të gjitha garat për Madridin në sezonin 2019-2020.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!