Sipas “Calciomercato.com, Interi po e monitoron situatën e krijuar ndërmjet Milanit dhe mesfushorit Hakan Calhanoglu mbi rinovimin e kontratës.

Lojtari mund të mbetet si agjent i lirë në vitin 2021, por “Rossonerët” po bëjnë përpjekje për rinovimin e kontratës me reprezentuesin nga Turqia.

Gjithsesi, Interi tashmë raportohet se e ka kontaktuar Milanin për të kuptuar më shumë rreth kësaj situate dhe janë gati të hyjnë në negociata nëse lojtari nuk e pranon propozimin e Milanit për rinovim të kontratës.

Lexo po ashtu:  Reali vendos përfundimisht për Mbappen e Haalandin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!