Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca njofton ndihmën për Shqipërinë në luftën ndaj koronavirusit.

Ai shprehet se në total BE do të japë 50 milionë Euro, 4 milionë për pajisje shëndetësore, 11 për mbrojtjen sociale dhe 35 për rimëkëmbjen ekonomikë.

“I lumtur të njoftoj ndihmën konkrete të BE-së për Shipërinë në luftën kundër #COVID19.

Ju pëlqen!

4 mln€ për pajisje dhe mbështetje shëndetësore

11 mln€ për mbrojtjen sociale, deri në 35 mln€ për rimëkëmbjen ekonomike.

BE-ja është gjithmonë me në kohë nevoje. Jemi gjithmonë me Shqipërinë”, shkruan ambasdori i BE-së Luigi Soreca.

Lexo po ashtu:  Vitia paralajmëron rastin e parë me pacientin e shëruar me koronavirus
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!