Shefi i Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, kanë zhvilluar sonte një bisedë telefonike.

Ata kanë rënë dakord që të niset një proces i dialogut mes BE-së dhe SHBA-së rreth Kinës.

“Sapo fola me Sekretarin Pomepo. U pajtuam të nisin një dialog bilateral për çështje të lidhen me Kinën”, ka shkruar ai në Twitter.

Ju pëlqen!

“Folëm edhe për NagornoKarabah, ku respektimi i armëpushimit mbetet krucial, sikurse edhe situatën në Bjellorusi për çfarë ne thërrasim autoritetet që të angazhohen për dialog”.

Lexo po ashtu:  - 𝙄𝙠𝙣𝙞 𝙣𝙚̈𝙥𝙚̈𝙧 𝙎𝙚𝙧𝙗𝙞. 𝘼𝙟𝙤 𝙣𝙪𝙠 𝙞𝙪 𝙣𝙜𝙪𝙘. 𝘼𝙟𝙤 𝙪 𝙙𝙚̈𝙨𝙝𝙞𝙧𝙤𝙣 𝙧𝙧𝙪𝙜𝙚̈ 𝙩𝙚̈ 𝙢𝙗𝙖𝙧𝙚̈ 𝙚 𝙥𝙖 𝙠𝙩𝙝𝙞𝙢! 𝙎𝙝𝙞𝙩𝙣𝙞 𝙙𝙝𝙚𝙣 𝙚 𝙙𝙝𝙞 /𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐞𝐭 𝐞 𝐝𝐞𝐬𝐡𝐭𝐮𝐞𝐦𝐞 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐚𝐭𝐢𝐤𝐞 𝐤𝐨𝐬𝐨𝐯𝐚𝐫𝐞
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!