Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një intervistë për CNN se ai ishte i tronditur pothuajse pa fjalë nga një video tronditëse e një nëne që identifikonte trupin e djalit të saj.

Gjatë intervistës, e cila u transmetua të dielën, gazetari i CNN, Jake Tapper, lëshoi një video të një gruaje ukrainase duke shpërthyer në lot pasi kishte parë trupin e djalit të saj në një pus, përcjell Telegrafi.

“Si është për ju, si president i këtij vendi, të shihni ato video – të dëgjoni të qarat e nënave?”.

Ju pëlqen!

“Kjo është gjëja më e tmerrshme që kam parë në jetën time”, u përgjigj Zelensky. “Unë e shikoj këtë para së gjithash si baba. Është një tragjedi. Është vuajtje. Unë nuk do të mund ta imagjinoj shkallën e vuajtjes së këtyre njerëzve, të kësaj gruaje. Është një tragjedia e familjes. Është një fatkeqësi. Janë ëndrrat dhe jeta që sapo ke humbur. Ne jetojmë për fëmijët tanë, kjo është e vërtetë. Fëmijët janë më të mirat që na ka dhënë Zoti”.

Lexo po ashtu:  Shokohet nëna. Zbulon në trupin e vajzës 25 kafshime, pasi e mori nga çerdhja
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!