Libri flet për betejën jetësore të një nëne të përdhunuar gjatë luftës bashkë me dy vajzat e saj, njëra 10 e tjetra 7 vjeçare, për ta sjellë drejtësinë në vend dhe betejën për ta thyer heshtjen. Një libër ky i bazuar në ngjarje të vërtetë, shkruan MekuliPress.com

Këtë libër autorja Ramize Murtezi Shala ua ka dedikuar të gjithë viktimave të përdhunimit gjatë luftës së Kosovës 1998-1999. Supozohet se janë rreth 20 mijë vajza, djem, gra dhe burra që edhe 19 vjet pas, jetojnë të stigmatizuara pa asnjë ndihmë institucionale. Po ashtu ky libër i dedikohet 7 vjeçares, e cila vdiq më 10 prill 1999, emri i së cilës në këtë roman është Jeta.

Lexoje këtë libër dhe mendo: A meriton Serbia një respekt të tillë politik e moral nga pushtetarët e Kosovës?, pyet e pavarura MekuliPress.com

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]