Gjatë luftës së Ftohtë, forcat e armatosura të Shqipërisë ndërtuan tunele dhe baza nëntokë në rast të një pushtimi të mundshëm, shkruan e pavarura MekuliPress.

Stephen Dowling nga BBC Future, vizitoi njërën prej tyre, të fshehur në një park kombëtar.
Ja disa foto:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...