Numërimi po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë janë numëruar 558.899 fletëvotime.

Deri tani Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 166,893 vota 26.04%, kurse LDK e Idsa Mustafës, pardon e Vjosa Osmanit 25.05 (vetëm me 160.570).

Termet në PDK-së në TV e Baton Haxhiut, një bashkëpunëtor i shefit të UDB-ës (Stanishiqit) Ai do ta mbyll TV Klan Kosova, s’ka kush më ta sponsorizoj.

Ju pëlqen!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përkundër zhurmës më në fund ka pranuar se partia e tij ka humbur zgjedhjet e 6 tetorit. Ai, madje u dorëzua ende pa dalë KQZ zyrtarisht me rezultat përfundimtarë, duke uruar fituesit, teksa ka thënë se PDK-ja do të dalë në opozitë. Pra verdiktin për opozitë nuk e dha PDK, por ja caktoi VV e Albin Kurtit.

Ndryshe Baton Haxhiu i njohur në mediat shqiptare si një bashkëpunëtor i shefit te UDB-ës (stanishqit) kishte deklaruar se nëse nuk fiton Kadri Veseli, e mbyllë televizionin sepse nuk ka para ta mbajë më gjatë. Kështu kishte shkruar në Facebook veprimtari i LDK-së, Haki Rugova, i cili e ka “thumbuar” Haxhiun, ndërsa postimi është publik në faqen e tij. Pas pranimit të humbjes nga ana e Kadri Veselit, tash pritet të reflektoj Baton Haxhiu se do të mbaj fjalën apo jo.

Në fakt, pas humbje së PDK-së Baton Haxhiu e ka vajtuar humbjen e Kadri Veselit, që ju panë lotët ne TV e tij Klan Kosova për të cilin bashkë me RTK-në flitet se ai është i sponsorizuar nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli.

Veç kësaj Baton Haxhiu sa e ka hallin se tash e tutje ka mbetur pa sponsore besnik, ka frike se Gjykata Special do t’ia mbledh shokët e tij të cilët janë akuzuar për vrasje të rivaleve të tyre politik dhe të tjerë gjate dhe pas luftës në Kosovë Ai lidhur me ketë ja ka “mbledhur betë” Albin Kurtit dhe qeverisë së ardhshme që të mos i dërgojë në Hagë, që në fakt kjo është pune e Hagës dhe Eulex-it. /Presheva Jonë

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!