Media mëson se policia po zhvillon aksion edhe në qytetin e Pejës ku atje ka arrestuar pronarin e fabrikës së përpunimit të mishit “BUQUKU”, Jeton Buquku, i cili aktualisht ndodhet në stacionin policor të Pejës nën dyshimin për mish të kontrabanduar.

Në këtë aksion Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës po asiston me një numër të madh të inspektorëve, apo konkretisht me një sektor të tërë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!