Organizata “studentore” e cila njihet për afërsitë me partinë në pushtet, Studim, Kritikë dhe Veprim (SKV), e cila tash është në krye të Parlamentit Studentor. Nesër, më 15 shkurt pritet të protestohet kundër Asociacionit nga “studentët” e Universiteti Publik të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Për ta realizuar këtë rezistencë në mënyrë të suksesshme dhe me pjesëmarrje masive, janë aranzhuar edhe autobusë nga plotë nëntë komuna të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur nga vetë organizata studentore përmes faqes në facebook.

Ju pëlqen!

“Nisjet e organizuara me autobusë nga komunat e Kosovës. Transporti do të jetë pa pagesë. BASHKOHUNI! #BashkëKundërAsociacionit“, thuhet në postim.

Lexo po ashtu:  Putin kërcënoi se do t’i shkatërronte/ Finlanda dhe Suedia një hap më pranë kërkesës për anëtarësim në NATO
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!