Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE.

Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka arritur me propagandë Edi Rama në Shqipëri, por në Eurpoë nuk shkohet me propagandë. Shkohet me të vërteta të kontrolluara dhe kur ka dyshim për kontrollin e parë. të kontrollojnë edhe një herë tjetër. Nuk shkohet në Europë me “Toyota Yaris”- tha Lulzim Basha.

Lexo po ashtu:  KOMUNIKATË E PËRBASHKËT NGA PROKURORIA SPECIALE DHE POLICIA E KOSOVËS
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!