Barcelona u ka rinovuar kontratat katër lojtarëve.

Menjëherë pas fitores 5:1 ndaj Ferencvaros, katalanët në llogarinë zyrtare të klubit kanë njoftuar vazhdimet e katër kontratave të lojtarëve.

Bëhet fjalë për Gerard Pique që ka nënshkruar deri në vitin 2024, Andre Ter Stegen deri në vitin 2025, Clement Lenglet deri në vitin 2026 dhe Frankie de Jong deri në vitin 2016.

Ju pëlqen!

Befasi është kontrata për Gerard Pique i cili ka 33 vjet, dhe tani do të jetë pjesë e katalanëve deri në moshën 37 vjeçare.

Kujtojmë se Pique pas humbjes nga Bayern Munich sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve, ishte shprehur i gatshëm të largohej nga klubi nëse i kërkohej një gjë e tillë.

Lexo po ashtu:  Përjashtimi i Bullgarisë? Kosova do të dilte para Çekisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!