Beppe Marotta, drejtori i përgjithshëm i Interit, zbuloi të martën se klauzola e lirimit prej 111 milionë eurosh për Lautaro Martínez skadon në 7 korrik.

Ai gjithashtu pranoi që FC Barcelona ka treguar interesin më të madh për nënshkrimin me argjentinasin, por që ai nuk beson se ata do ta paguajnë atë shumë.

Marotta bëri këto deklarata dhe në Barcelona ata duket se janë dakord, edhe pse për arsye të ndryshme.

Ju pëlqen!

Pagesa prej 111 milionë euro është përjashtuar absolutisht sepse klubi nuk mund ta financojë këtë operacion.

Prandaj, afatit deri më 7 korrik nuk i pengon Barcelonës.

Barça është shumë i vetëdijshëm se negociatat për Lautaro Martínez, do të jenë të vështira dhe të gjata.

Ata mund të arrijnë te ky transferim vetëm nëse shesin lojtarë nga skuadra e tyre, ose futen në një marrëveshje shkëmbimi.

Lexo po ashtu:  Europa League, shorti i 1/8 të finaleve përplas Itali-Spanjë: Inter peshkon Getafe, Roma ‘qethet’ në Sevilla
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!