Barcelona do të bëjë çdo gjë për të siguruar shërbimet e Lautaro Martinez.

Barca është në kërkim të një lojtari sulmues dhe Lautaro është emri që prinë në listën e dëshirave të ‘Blaugrana’.

Nicolo Schira bën të ditur se Barca po punon për transferimin e Lautaro Martinez. ‘El Toro’ është zgjedhja e parë për Barcën në merkaton e verës, bën të ditur gazetari italiant.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Barca i kanë ofruar lojtarit kontratë të vlefshme deri në vitin 2025, me një pagë prej 7 milionë eurove në vit, + bonuse.

Inter nuk kanë dëshirë ta shesin lojtarin, por ai ka një klauzolë liruese që mund të aktivizohet nëse paguhen 111 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse Barcelona do të sigurojë shërbimet e Lautaro gjatë merkatos së verës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!