Barcelona ka nisur të mendojë për të ardhmen.Mediat në Itali së fundmi shkruajnë se Barcelona ka bërë gati një ofertë të majme me vlerë 70 milionë euro plus dy lojtarë për të “rrë mbyer”, Lautaro Martinez.Bëhet fjalë për Vidal dhe Semedon, njëri i vlerësuar 20 milionë dhe tjetri 40 milionë, ç’ka do të thotë se në total Martinezi do t’i kushtonte katalanasve 130 milionë euro, ndërsa klauzola aktuale e argjentinasit është 111 milionë euro.

Raportohet se Barça do t’i ofrojë Martinezit një pagë me vlerë 7 milionë euro në sezon, plus bonuset.Lautaro është dëshirë edhe e Messit, pasi e njeh shumë mirë 22-vjeçarin Interit me të cilin luan te Argjentina dhe e do edhe në “Camp Nou”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!