Administratori i deleguar i Inter-it, Giuseppe Marotta, ka komentuar për Sky barazimin e Inter-it me Parma-n.

Për ndeshjen do të flasë trajneri. Kultura e justifikimeve nuk na përket, për të fituar duhet të shënosh. Por ka një boshllëk në rregullore: VAR ndërhyn vetëm në rast të një gabimi të qartë të arbitrit. Por kjo nuk e justifikon faktin se duhet të shikojmë zgjedhje, sipas mendimit tonë, të gabuara. Ose arbitri duhet të jetë më i vëmendshëm, ose VAR duhet të përdoret. Paraqitja jonë nuk ka qenë nga më të mirat, por është e drejtë që unë, pas 6 ndeshjesh, të bëj këtë bilanc,ka thënë Marotta.

Lexo po ashtu:  Pse ka dështuar Kombëtarja? Erion Braçe: Të gjitha ekipet kanë dështuar, nuk kanë plan për të na çuar në europian
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!