Në Zubin Potok protestuesit serbë e kanë djegur veturën e televizionit “Tëvë 1”.

Siç raporton gazetari Haris Ademi, protestuesit në fillim ia kanë thyer xhamat dhe ia kanë shpuar gomat e pastaj ia kanë vënë zjarrin.

Më herët u raportua se protestuesit nisën të shpërndaheshin.

Ju pëlqen!

Situata në veri është tensionuar që nga e premtja e kaluar ku e filluan punën kryetarët e zgjedhur në katër komunat veriore.

Lexo po ashtu:  Qeveria Hoti nuk e ka situatën nën kontrollë/ Edhe 6 viktima të reja nga koronavirusi - 213 raste pozitive
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!