Mario Balotelli, sulmuesi i Brescia, i shënjestruar nga tifozët e Veronas për ngjyrën e lëkurës me “buu” dhe vërshëllima racistësh, ka reaguar fillimisht duke goditur topin drejt tyre, pastaj duke tentuar të largohet nga fusha dhe, pesë minuta nga fundi, duke realizuar një kryevepër, goli i dytë në Serie A që pas rikthimit… Edhe pse Verona e Kumbullës dhe Rrahmanit fitoi 2-1.

Lexo po ashtu:  Nis shtrimi i tapetit të gjelbër, Arena Kombëtare në hapin e fundi të kompletimit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!