Real Madrid do të paguajë Gareth Bale për dy vitet e fundit të kontratës, për të lejuar largimin e tij falas në fund të këtij sezoni.

30 vjeçari ka dështuar të paraqitet në pesë nedshjet e fundit, duke mos zënë vend në planet e Zinedine Zidane.

Ylli uellsian ndeshjeve të fundit është talluar me Real Madrid, duke bërë veprime jo profesionale në bankinë.

Ju pëlqen!

Është raportuar se muajin e fundit raportet mes Bale dhe Zidane nuk janë në një pikë të mirë, ose qëndrojnë në mënyrën më të keqe.

Sipas ABC, Real dëshiron largimin e tij, dhe këtë do ta bëjë duke ia paguar dy vitet e fundit të kontratës, transmeton lajmi.net

Gareth Bale te Real Madrid është transferuar në vitin 2013, për 100 milionë euro, shumë rekorde atëkohë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!