Newcastle është duke insistuar për Gareth Bale.

Nga sezoni i ardhshëm, klubi anglez, Newcastle, do të jetë me pronar të ri.

Ideja është që Newcastle të bëhet një ndër skuadrat më të mira në Evropë, kjo edhe mund të jetë e ralizueshme, nëse e shohim se ku ka qenë Manchester City para 10 apo 15 viteve.

Ju pëlqen!

Objektivi kryesor duket se do të jetë anësori i Real Madridit, Gareth Bale.

Edhe Rivaldo është pro këtij transferimi. “Neëcastle do të ketë shumë para këtë verë me ardhjen e pronarit të ri dhe mund të jetë destinacion i mirë për Gareth Bale. Ai mund të rifitojë statusin e tij prej superyll në klub dhe të vazhdojë të fitojë shumë para”, u shpreh Rivaldo.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!