Bale është i lumtur në Madrid, s’do të kthehet në Premierligë” Bale është i lumtur në Madrid, sipas Barnett. Spekulimet vazhdojnë të rriten për një largim të mundshëm të Gareth Bale nga Real Madridi. Por, agjenti i sul muesit, Jonathan Barnett, thotë se uellsiani është “shumë i lumtur” në Spanjë dhe ka hapur mundësinë e pensionimit në Real Madrid. “Nuk e kam idenë se cila është vlera e tij”, u shpreh Barnett.

“Klubet vendosin se sa duan të paguajnë për të. Siç kam thënë gjithmonë, ai është shumë i lumtur në Madrid. Ka një jetë të mirë, dhe nuk shoh arsye pse ai nuk do ta shihte karrierën e tij ende në Madrid”. “Rikthimi në Premierligë do të ishte diçka e madhe, por nuk mendoj se ai e dëshiron këtë në këtë moment, është shumë i lumtur në Real Madrid”. 30 vjeçari ka zhvilluar 249 paraqitje deri më tani për Los Blancos dhe ka shënuar 105 gola.

Lexo po ashtu:  17 shtator 2000 - Një djalosh i imët nga Rosario i Argjentinës, me emrin Lionel Messi. Ishte vetem 13 vjeç...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!