Dashuria ndaj vetës, pranimi i trupit tuaj, ushqimi i shëndetshëm, dëgjimi i intuitës tënde ndikojnë në shëndetin psikik dhe shpirtëror tuajin.

Ushqimi, meditimi dhe dashuria apo kujdesi ndaj vetës të gjitha janë komponentë esenciale të kësaj që nevojitet të jetë në balancë më njëra-tjetrën, transmeton lajmi.net.

Kujdesi ndaj vetës

Ju pëlqen!

Kujdesi ndaj vetës tuaj ka një rëndësi shumë të madhe. Trupi juaj, mendja juaj dhe çdo gjë që ju përket juve ka një rëndësi të madhe.

Një energji pozitive me persona pozitivë, ka shumë rëndësi. Kujdesi ndaj vetës tuaj është shumë i rëndësishëm sepse ka të bëjë me shëndetin tuaj.

Askush nga ne nuk ka dëshirë që të përfundoj në spitale apo duke marrë ilaçe çdo ditë, për të mos përfunduar në këtë mënyrë duhet pasur kujdes në ushqimin qe konsumojmë, pijet dhe gjërat e tjera që kanë të bëjnë më kujdesin ndaj vetës, transmeton lajmi.net.

Gjumi ka një rëndësi shumë të madhe gjithashtu, një shumë i mjaftueshëm më orar të rregullt ju sjell një ditë produktive dhe të lumtur.

Lexo po ashtu:  "Ndonjëherë ti je miza, dhe herë të tjera je fshirësja e xhamave," - 9 mësime me sarkazëm Zen

Ushqimi

Nëse nuk ushqeheni si duhet, edhe disponimi juaj do të jetë jo i mirë, shkruan balanced living life. Një vakt i shëndetshëm i pasur me proteinë ndikon në shëndetin tuaj, në disponimin tuaj dhe në mendjen tuaj.

Sheqernat e shumta dhe ushqimet e shpejta kanë një ndikim të keq në organizmin tuaj, Një dietë e pasur me vitamina, proteina, fibra do të ndikojë që shëndeti juaj të funksionojë mirë për qa kohë sa ju do të jeni të kujdesshëm dhe në këtë mënyrë do të eliminoni shumë sëmundje pasuese.

Meditimi

Meditimi është një ndryshim loje në jetën tuaj. Njerëzit meditojnë për arsye të ndryshme: që të relaksohen pas punës, të gjejnë qetësinë e mendjes, apo të stabilizojnë lidhjen e thellë me shpirtin.

Meditimi transformon jetën tuaj, relakson trupin dhe ju bënë që të gjeni qetësinë e kërkuar. Mund ta mendoni meditimin si një medikament shpirtëror.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!