Kënga e yllit të muzikës Billie Eilish, “Bad Guy”, e cila vjen e veçantë në stil dhe bënë shaka me perceptimet e gabuara, është emëruar kënga më e mirë globale e vitit 2019 nga industria e muzikës.

“Bad Guy”, që është kënga e pestë e këngëtares 18-vjeçare e lansuar në kuadër të albumit debutues “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, u shndërrua në hit anembanë botës si dhe ishte kënga më e dëgjuar gjatë vitit që e lamë pas, transmeton Koha.

Në videoklipin zyrtarë të këngës, i cili i numëron rreth 810 milionë klikime në YouTube, këngëtarja po ashtu është treguar inovative duke sjellë skena të papara më herët në videoprojektet e këngëtarëve të rinj, dhe duka ia zgjuar edhe më shumë kuriozitetin publikut për t’i ndjekë dhe pëlqyer projektet e saj.

Ju pëlqen!

Federata Ndërkombëtare e Industrisë Fonografike e cila e përfaqëson industrinë e muzikës, ka bërë të ditur se kënga “Bad Guy” u pozicionua në maje të toplistës digjitale me 19.5 milionë shkarkime, duke e mundur kështu hitin e reperit Lil Nas X, “Old Town Road” që u rendit i dytë në listë me 18.4 milionë shkarkime.

“Billie Eilish e ka pushtuar botën si stuhi, me zërin e saj të jashtëzakonshëm dhe unik. Ajo po ashtu është një artiste e cila në tekstet e këngëve të saj, i adresohet çështjeve të rëndësishme për shoqërinë, siç është shëndeti mendor dhe fansat e saj anembanë botës lidhen me muzikën dhe eksperiencat e saj,” thuhej në deklaratën e lëshuar nga shefi ekzekutiv i Federatës Ndërkombëtare të Industrisë Fonografike, Frances Moore.

Muajin e kaluar u bë e ditur se Eilish do ta interpretonte kolonën zanore të filmit të ardhshëm me agjentin e famshëm James Bond, “No Time to Die”, premiera e së cilit është shtyrë për muajin nëntor për shkak të panikut të krijuar rreth koronavirusit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!