Dy drerë të posa lindur gati sa nuk ishin mbytur në lumin Bistrica, të Deçanit, por për fat të mirë shpëtohen nga dy persona.

Në pamundësi për t’i ritkthyer të nëna e tyre ata vendosen t’i dërgojn të një shpirt mirë i cili po kujdeset për dy drerët e vegjël.

Pershendetje te gjitheve keto dy bukuroshe qe u gjinden ne nje vend afer bistrices se Deçanit duke u mbytur, por fal dy personave nga Carrabregi i kan parê dhe i kan shpetuar dhe i kan derguar ne shtepine e tyre por te cilit ishin ne gjendje jo te mir,ata me lajmruan mua si nje marakli i veqantë dhe une menjeher e pranova ket dhurat shkova i vizitova,ishte e pamundur per tja rikthyer nenes se tyre ndersa une i mora dhe i solla ne kopshtin tim, tash do ti mbikqyr dhe do te kujdesem per ta ne munges te nenes se tyre, I falenderoj ata qe me lajmeruan per ket rast, une do te kujdesem dhe do ti mbikqyr me mundesin tim vetem per hir te Allahut…  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!