Avokati Tomë Gashi ka reaguar ndaj politikanit shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviq, i cili në një intervistë ka vlerësuar se Ulqinit nuk i nevojitet përmendore e Skënderbeut, pasi ai është figurë “militare” dhe se prindërit e Skënderbeut nuk kanë qenë shqiptarë, por serbë.

Gashi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nëse ai është shqiptar, avokati është Papa i Romës.

Ai ka thënë se Dritan Abazoviq është serb i islamizuar dhe shumë i dëmshëm për shqiptarët, jo vetëm të Malit të Zi.

Ju pëlqen!

Postimi i tij i plotë:

Ky Abazovici nëse është shqiptar!

Unë jam Papa i Romës!

Ky thjesht është serb apo shka i islamizuar dhe shumë shumë shumë i dëmshëm për shqiptarë, jo vetëm në Mal të Zi!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!