Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka denoncuar një skandal në rrjetet sociale.

Goxhaj shkruan se qeveria ka marrë një aeroplan airbus për udhëtimet e kryeministrit, Edi Rama, kur vendi ndodhet në kulmin e krizës.

Sipas tij, marrja me qira e një aeroplani të tillë kap koston e dhjetra milionë dollarëve.

Ju pëlqen!

Avokati thekson se një aeroplan i tillë ka një kosto të lartë mirëmbajtjeje.

Më tej, Goxha shprehet se aeroplani airbus mund të prodhojë shumë para nëse vihet në dispozicion si linjë ditore, por mund të prodhojë humbje të mëdha nëse vihet në dispozicion të qeverisë tonë.

Statusi i plotë:

SKANDALI! QEVERIA MERR NJE AEROPLAN AIRBUS ME KOSTO DHJETRA MILIONA DOLLARE PER UDHETIMET E EDVERIT!!! Qeveria ne kulmin e Krizes paska marre me qera nje aeroplan Airbus ne dispozicion te EDvErit & Co!!! A e dini ju sa kushton te marresh me qera nje aeroplan Airbus ne dispozicion te Qeverise? Dhjetra miliona euro sepse ka kosto te larte mirembajtje dhe eshte mjet qe prodhon shume para po te vihet ne linje ditore ndersa po ta lesh ne dispozicion te nje Qeverie b.. si kjo e jona del me humbje te madhe! Tani kalojme ne teme: Cfare leverdie ka Qeveriu yne te marre ne dispozicion nje aeroplan me qera? Sa kushton nje udhetim me bileta dhe sa kushton nje aeroplan i tere me qera? Kesaj i thone qe te jesh kryefamiljar dhe te kesh shtepine borxh ne banke, te mos kesh te paguash kredine sepse me parate e bankes ke blere nje jaht per te bere xhiro me kurvat!!! Sepse ne kete aeroplan kurvat e EDvErit do ta shoqerojne!!!

Lexo po ashtu:  Shpend Ahmeti: S’e di nëse do të vazhdoj të jem kryetar i PSD’së
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!