Donika Kadaj-Bujupi nga AAK’ja ka komentuar qeverinë Kurti, e në veçanti deklaratën e kryeministrit Albin Kurtit rreth taksës.

Kadaj-Bujupi tha se Kurti do të  do t’i zëvendësojë flamujt e Kosovës me ata të Serbisë në rafte të dyqaneve.

Ju pëlqen!

Ajo tha se AAK’ja do ta kundërshtojë këtë vendim ku siç thekson ajo Kurti dëshiron t’ia kthejë tregun tonë Serbisë.

“Ne do ta kundërshtojmë këtë vendim, me të cilin Albin Kurti po dëshiron t’ia kthejë tregun tonë Serbisë. Një kryeministër duhet të rezistojë kur është në pushtet. Albin Kurti me këtë vendim do ta kthejë flamurin e Serbisë në vend të atij të Kosovës dhe do t’i dëmtojë prodhuesit kosovarë”, ka thënë Kadaj-Bujupi për televizionin publik.

Megjithatë, duhet theksuar se Donika Kadaj Bujupi, ka qenë pjesë e Vetëvendosjes, deri sa, u rikthy prapë në AAK.

Lexo po ashtu:  Osmani: Ta heqim tarifën dhe presidentin njëkohësisht
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!